
Prekinuli primirje!
Filip Car se nekoliko puta prevrta u svom krevetu jer mu je bilo vruće, a u jednom trenutku je ustao da otvori vrata, kako bi pustio malo vazduha da uđe u sobu za izolaciju. Ovo je probudilo Dalilu Dragojević, koja mu se obratila, iako su oboje rekli da neće više komunicirati.
– Hoćeš ostaviti otvoreno? – pitala je Dalila.
– Minut samo, da se malo ohladi – rekao je Car, koji se vratio u krevet da spava.
Kad je Dalila videla da Car neće zatvoriti vrata, ustala je besno iz kreveta i zatvorila ih.
– Bože sačuvaj – rekla je ona, pa se vratila u krevet.
Car je počeo da hrče, što je iznerviralo Dalilu i došlo je do žestoke svađe.
– Šta ti je, kakve zvukove ispuštaš? – pitala je Dalila.
– Šta ti mene posmatraš – odgovorio je on.
– Hrčeš, čoveče, baci žvaku, ugušićeš se – dobacila je ona.
– Izbaciću je, šta sad – uzvratio je Car.
– Pijan si – nastavila je Dragojevićka.
– Ko da ne znam šta radim… Na glavu mi je stavljena grejalica, ti se ljutiš što sam otvorio vrata… Otvori vrata još malo – nadovezao se Filip.
– Neću, izađi napolje pa spavaj. Ne smanjuj mi grejalicu! – rekla je Dalila.
– Ugasi malo peć, ne boji se vazduha – dodao je Filip.
– Imaš 150 kila i gušiš se u svojoj debljini. Na 28 stepeni si stavio – zamerila je Dragojevićka.
– Šta je 28, maksimum je 32. Uh, kako sam pijan bio, majko… A ti šta si radila na žurki, tamo, vamo, fortaj, pa trebalo bi da ti je toplo narednih sedam dana. I nisam hrkao… Imao sam boks meč, pa sam sanjao Lemura, ti me budiš, sve to ima veze jedno sa drugim. Nešto ti ne odgovara, ćebe na pod i glava u zid. Treba zapostaviti živote, da bi ti se posvetili, a ti na svim frontovima – pričao je Car.
– Idi zatvori vrata ili ću ih skinuti – zapretila je ona.
– Neću, šta sam ja u Nigeriji u zatvoru? Osećam se kao u pustinji. Ne nabijaj toplinu – odgovorio je on.
– Pusti me da spavam, ne puštaj vazduh unutra, hladno je. Filipe, hladno mi je! Ti imaš 150 kila – zamerila je ona.
Detaljnije pogledajte u nastavku:
Izvor: srbijadanas.com